* Skauti opět ve Vidnavě (email od vedoucího skautů a článek od Danka Dvořáka)

Vydáno dne 10. 11. 2015

Dobrý večer paní Grabarczyková, ještě jednou Vám chci moc poděkovat za možnost uspořádat na Vaší faře další ročník naší stínadelské hry. Letos se nás sešlo 125 a určitě jej hodnotíme více než pozitivně a těšíme se na ročník další. V příloze také přeposílám článek, který dal dohromady Dan Dvořák a který je laděný stínadelskou tématikou. Dankův článek celou akci vhodně přibližuje těm, kteří by se příští rok naší akce také chtěli zúčastnit.


Budeme rádi, pokud článek otisknete na vašich stránkách. Ještě jednou moc děkujeme a pokud byste potřebovali naopak s farou pomoci (opravy, sběr jablek a jiné), budu rád, pokud nám dáte vědět. Skauti jsou také prospěšní jiným a rádi se do nějaké záslužné akce zapojíme.

 

Pěkný večer, Mirek Staněk - Minem

 

„Tak rychle, rychle, než nás objeví Vontové!“ šeptá nervózní mladík ve tmavohnědém saku. „Není to tak snadné, jak to vypadá.“ lamentuje v odpověď mladší hoch v šedém svetru zápasící s tajemným ježkem v kleci. „Teď se to ještě nějak zaseklo!“ Ježek se opravdu svými ostny beznadějně zaklínil do klece. Najednou oba dva strnou. Z vedlejší ulice se ozývá dusot mnoha párů nohou. „Vontové, mizíme!“ šeptne v panice mladší. „Nevzdáme to takhle blízko! Zaber!“ Zpoza rohu vyběhnou první postavy. „Hej! Kdo jste a co to tam u všech čertů děláte!“ V tu chvíli ježek povolil a konečně vyklouzl na svobodu. „Mám to!“ „Skvěle, tak a teď rychle pryč!“


Toto a mnoho podobných dobrodružství zažilo 125 skautů, kteří se v podzimní sychravý víkend sjeli do pohraničního městečka Vidnavy. Celý program se točil kolem známé trilogie Jaroslava Foglara Stínadla. Hned první večer se při průzkumu temných uliček Vidnavy mohli všichni zpovzdálí seznámit s tajemným Širokem strážícím ježka v kleci. V sobotu se jako obvykle vyrazilo na výlet do krásného okolí a odpoledne jsme ve skupinkách prošli různými úkoly a událostmi inspirovanými právě Foglarem. 


Vše ale směřovalo k velkému vrcholu. K večerní hře. Ke hře při níž se Vidnava změní na bojiště mezi Druhostraníky a Vonty, při níž se městečko zalidní odvážnými hochy a děvčaty v sakách a čepicích pronikajících tajně na nepřátelské území, prchajíce pak s ukořistěnými informacemi zpět. Ve svých čtvrtích vládnou nebojácné Rychlé šípy a zrádné Bratrstvo kočičí pracky a občas se někde mihne i Široko. 


Večerní mlha, která zalila Vidnavu, jen přidala na atmosféře, když se dvě rozdělené družstva rozutekly do svých čtvrtí. Hra začala. U rozdělovací třídy se z mlžného závoje postupně vynořovaly první postavy. Kdo prozkoumá lépe nepřátelskou oblast? Kdo udrží déle strategické body? A kdo chytne Široka? Tyto otázky běží hlavou snad každému. 


Letos byli nakonec úspěšnější Druhostraníci. Ale snad každý z účastníků si zažil své vlastní dobrodružství v temných uličkách, o kterém rád povyprávěl ostatním. A poraženým zůstaly na památku alespoň žluté špendlíky. A příští rok? Příští rok to druhostraníkům natřou!

Danek Dvořák Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: M.Staněk a D.Dvořák
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS