* Otec děkan 21.11. 2015 oslavil padesátiny s farníky při pouti ve Vidnavě

Vydáno dne 24. 11. 2015

Hlavním celebrantem slavnostní bohoslužby obětované za oslavence byl Mons. Mgr. Adam Rucki, biskupský vikář pro duchovní povolání. Pozvání přijali starosta Vidnavy i starostové z okolních vesnic, setkali se zástupci z každé farnosti našeho děkanátu Jeseník. Potěšili věřící v počtu 14ti, kteří za otcem Miroslavem přijeli z dalekého Havířova. Lavice našeho kostela byly všechny zaplněny. V řadě lavic byli také ti, kteří do kostela nechodí. Úderem 16:00 hodiny se rozezněly varhany a písní Ježíši Králi, nebe a země začala mše svatá. Otce Adama jsme přivítali kytičkou. Předal nám pozdrav od otce biskupa a měl velkou radost, že s námi může za dar života i 25 let kněžství otce Mirka Kristu Králi děkovat.


Do své homilie otec Adam ponořil každého z nás. Promlouval od srdce a mnozí přiznali, že i slza ukápla. Bylo znát, že králem jeho života je Kristus. Hovořil o Jeho lásce, která uzdravuje svět, o důležitosti otevřít srdce dokořán na milost Ducha svatého. Každý z nás je Bohem milovaný a tato slova musíme stále slyšet ve svých srdcích. Bůh je láska, kdo se s Ním setkává, je šťastný. Znovu jsme si mohli uvědomit, jakou milost máme, že v Jeho chrámu smíme přebývat. 

Po svátostném požehnání otec Miroslav vyjádřil vděčnost Bohu za dobré lidi, kteří ho stále provázejí v jeho kněžství, podporují, pomáhají, chrání, mají rádi. Zvláště poděkoval své mamince, které předal kytici červených růží. V tu chvíli se rozezněl potlesk od všech přítomných. I my farníci jsme se přidali a mamince darovali květiny. 

Za všechny farníky přednesla přání paní Annelies, která od srdce poděkovala otci Miroslavovi za jeho laskavé srdce, plné pochopení a lásky. Předali jsme mu dort ve tvaru otevřené knihy jako symbol knihy života, o které nám otec rád povídá. Pověděli jsme mu, že až bude dort ochutnávat, ať se spojí v mysli se svou knihou života a zalistuje. Najde v ní i nás farníky, kterým mnohokrát pomohl, vyslechl, odpustil, farníky, kteří si ho nesmírně váží a mají rádi. Všichni se pak seřadili do zástupu a jednotlivě přáli. Předávali dárky, květiny, přání, poděkování…Zástup byl nekonečný, plný emocí, úsměvů i slz. 

Přítomní byli pozváni na bohaté pohoštění na faru. V každé místnosti bylo připravené posezení. Nechyběly koláčky, chlebíčky, rolády i drobné cukroví, které napekla paní Kadlecová.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: text: Marie G., foto: MG, Pavel Valchář
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS