* Při Třech hodinách pro Pána jsme děkovali za nový zvon, který nese jméno sv. Jana z Arku

Vydáno dne 10. 04. 2016

Otec Miroslav nám ve čtvrtek 7.4.2016 při Třech hodinách pro Pána oznámil, že nový zvon sv. Jany z Arku je zrozen, odlit a bude požehnán při děkovné mši svaté v neděli 8. května 2016. Z této zprávy máme velikou radost, protože nový zvon je darem pro sv. Janu z Arku do našeho kostela zasvěcenému sv. Kateřině. Právě tato patronka svatou Johanku vedla pozemským životem k Bohu.


Otec děkan připomněl z jejího života zvony, které když zazvonily, sv. Jana vždy zanechala práci na poli a s radostí utíkala na mši svatou. A pokud zvonily „Anděl Páně“, přerušovala práci kvůli modlitbě. 

Vděčně jsme klečeli před Nejsvětější svátosti oltářní i před sochou sv. Jany z Arku první hodinu v tichosti, pak při mši svaté a třetí hodinu při litaniích, modlitbách i zpěvu chvály Nejvyššímu. Až sluníčko prostoupilo kostelní okno a dotklo se paprsky Živého Ježíše v Monstranci. V tu chvíli přestaly varhany hrát a zpěv se utišil… Žasli jsme nad Boží krásou, nad Stvořitelem nebe a země. Kéž by každé lidské srdce bylo otevřené jeho čisté Lásce a čerpalo ze studnice Božího milosrdenství.


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS