* Noc kostelů v Bernarticích 10. června 2016

Vydáno dne 16. 06. 2016

nockostelu1.JPGV pátek 10. června se u nás v Bernarticích v 17.50 hodin rozezněly zvony na dlouhých deset minut. To proto, aby připomněly poutníkům, že se dnes otvírají dveře do mnoha kostelů nejen v naší zemi, ale také v Rakousku, Slovensku a Estonsku. U hlavního vchodu do kostela od 18.00 hodin vítala příchozí usměvavá Maruška Michálková programem na koncert, který zahájil již čtvrtý ročník Noci kostelů v Bernarticích.


Úvodním slovem provedla paní Marie Michálková a jako první vystoupil pěvecký sbor ZŠ a MŠ Bernartice "Bublinky" pod vedením paní učitelky Jarmily Šochové. V jejich podání jsme slyšeli pásmo lidových písní a také jednu od Petra Skoumala. Dívenky krásně zpívaly a sklidily velký potlesk. Následoval Menuet J. Kriegera, který zahrál Maxmilián Šoch na trubku. V dnešní době málo slýcháme sólově tento hudební nástroj a díky mladému hudebníkovi jsme měli možnost být okouzleni silným avšak sametovým zvukem, který rozechvěl nejen všechny částečky vzduchu v kostele, ale také nejedno srdce posluchačovo. Max předvedl profesionální výkon a podle potlesku soudě se všem jeho přednes moc líbil. 

Závěr koncertu patřil Kytarovému triu (Libuše Krmelová, Barbora Uhlířová, Antonín Slámka). Zazněly skladby mimo jiné od A. Vivaldiho, G. P. Telemanna, ale nejvíce se posluchačům líbily modernější melodie Scotta Joplina The Entertainer, Francise Laie Love Story, či Yesterday. 

Pestrou paletu žánrů a hudebních nástrojů završila paní Marie Michálková zpěvem a hrou na varhany. Z kůru zazněl krásný Svátováclavský chorál, který ukončil kulturní program večera. 

Následovala malé exkurze do historie kostela a obce v podání paní Vlasty Michalíkové a poté už si návštěvníci mohli prohlédnout různá zákoutí kostela. Navštívili kazatelnu, sakristii, soukromou oratoř rodiny Latzelů nad sakristií i dvojitý kůr s varhany. 

O výzdobu kostela se postarali žáci a žákyně ze základní školy pod vedením paní učitelky Jany Meixnerové, kteří vytvořili trojrozměrné makety kostela a také krásné a nápadité kresby. 

Všem, kteří se na letošní noci kostelů podíleli, moc děkujeme!  
 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Vlasta Michalíková