* Rusalka v kostele

Vydáno dne 15. 07. 2016

mesic.jpgOtce děkana na faře ve Vidnavě navštívil pan farář z Dziewietlic se svou ekonomickou radou. Na tom by nebylo nic zvláštního, kněze, kteří mají jednaní s otcem děkanem, zde vidíme takřka každý den. Ani na tom by nebylo nic zvláštního, že projednávali stejný projekt v rámci příhraniční spolupráce týkající se oprav kostelů v Bernarticích a Dziewietlicích jako mezi Kalkowem a Vidnavou. To překvapení nás čekalo až v kostele sv. Kateřiny. To, že pan farář byl neuvěřitelně znalý nejen v polské historii, ale i v české bylo udivující, ale to, že se najednou kostelem rozezněla Rusalka pohádková opera od Antonína Dvořáka a to v českém jazyce bylo opravdové překvapení. Pan farář nám zazpíval kousek árie o Měsíčku na nebi hlubokém…


S panem Kubáněm varhaníkem ve Vidnavě v těchto dnech nacvičujeme Anděl Páně (Angelus Domini) v latině a jak nás potěšilo, že muzikálně nadaný otec z Polska nám ji zazpíval.

Bylo to hezké a obohacující setkání. Pan farář z Dziewietlic nás pozval k sobě na faru, dá-li Pán, třeba si všichni společně česky nebo latinsky zazpíváme :- )


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie G.
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS