* Noc kostelů v Kobylé nad Vidnavkou

Vydáno dne 23. 06. 2017

kobyla1.jpgV Kobylé nad Vidnavkou se 9. června 2017 uskutečnila Noc kostelů již podruhé a to v době od 17:00 do 19:00 hod. Návštěvníci kostela sv. Jáchyma si mohli poblíž vstupních dveří prohlédnout vystavené historické fotografie kostela a seznámit se s jeho historií v psaném slově. Další prohlídku interiéru provázela řada popisků s informacemi.


Všechny přítomné mile potěšilo výtvarné zpodobnění „našeho“ kostela a oltáře dětmi z místní základní školy, obdivovali jsme jejich snahu se s tak nelehkým úkolem vypořádat. (Moc jim za obrázky děkujeme!)

Více o historii kostela, naší obce, bývalé osady Annín s kostelíkem a místních Božích muk jsme se pak dozvěděli ze zajímavé přednášky paní Mgr. Blaženy Richtrové, bývalé dlouholeté kronikářky obce. Pan Petr Bednarski nám sdělil několik slov o samotném významu a vzniku pořádání akce Noci kostelů a na závěr svého vystoupení pak přidal informace o kostelních varhanách. Na kůru si návštěvníci se zájmem varhany prohlédli, někteří si rádi za jejich doprovodu zazpívali několik křesťanských písní a přítomné děti se o hru na ně zase rády pokusily.

Při Noci kostelů v Kobylé jsme mohli společně zažít pěknou atmosféru setkávání lidí, mezi kterými nechyběla ani naše paní starostka Z. Jochmannová s maminkou, děti, babičky z domova důchodců a pozvání přijaly také kobylské rodačky. Bylo hezké se s Vámi setkat!


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Text: M. Bednarská, foto: M. Salová