* Požehnání a zavěšení zvonu v kapli Panny Marie Pomocné v Bukové

Vydáno dne 28. 02. 2019

bukova.jpgV neděli 24.2.2019 P. Mgr. Miroslav Kadlec požehnal při nedělní mši svaté v kostele sv. Petra a Pavla v Bernarticích nový zvon. Přítomen byl pan starosta Ing. Mojmír Michálek a místostarosta Milan Horáček. Jak nám sdělil pan starosta: „Zvon je zasvěcen Panně Marii Pomocné, stejně jako kaple Buková u Bernartic. Dodání zvonu včetně instalace a pohonu financovala obec Bernartice, cena včetně DPH byla 95,- tisíc korun. 


Ve středu 27.2.2019 byl nový zvon slavnostně zavěšen... "Bude zvonit 3x za den automaticky v 7 hodin ráno, v poledne ve 12 hodin a večer v 18 hodin po dobu 2 minut. Rovněž lze zvonění spustit v jinou dobu pomocí dálkového ovládání," jak dodal pan Valchář z Bukové.
 
Na otci Miroslavovi byla vidět spokojenost nad opravami obecních křížů, Božích muk, kapliček, kaplí u cest, silnic, polí...A to nejen v bohatých vesnicích, případně v obcích, kde všichni chodí do kostela, ale zvláště v sudetech a v pohraničí. Vzpomněl také na bývalého ministra Jurečku za KDU-ČSL, který v době čtyř let, kdy byl ministrem zemědělství zřídil dotace na opravy především obecních křížů a obecních kaplí. A pan farář s určitou bolestí dodal: "První rozhodnutí, které udělal nový ministr zemědělství Toman bylo okamžité zrušení fondu na opravy křížů a kapliček. Ale přesto děkovat Pánu Bohu za všechno, co se stihlo. I za to, že kaple v Bukové, kaple na Roklinách u Černé Vody a oba kostelíky ve Velké Kraši jsou jako nové."
 
Fotky z požehnání zvonu i zavěšování zvonu nafotil pan Pavel Valchář z Bukové, celoživotní radioamatér.
Pavel OK2DX společně Günterem OK2PKS z Javorníku namontoval otci Miroslavovi OK1FQC, také radioamatérovi od dětských let, antény mezi farou a kostelem ve Vidnavě. A tak už řadu let, když má otec Miroslav chvíli čas, se ozývá z fary vysílání morseovkou. Jako kdybychom se vrátili v čase do dob druhé světové války :-)


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková