* Hukovické hody

Vydáno dne 15. 09. 2019

1163516150_hukovice.jpgV sobotu 14. září 2019 pořádal Sbor dobrovolných hasičů Velká Kraš Hukovické hody. Začaly tradičně slavnostní mší svatou v kostele Panny Marie ve Velké Kraši, kterou celebroval P. Mgr. Jozef Florek z Bílé Vody. Na varhany a zpěvem provázela schola z Vidnavy. Při mši svaté jsme oslavili narozeniny Panny Marie.
Otec Jozef se při homilii zastavoval v důležitých úsecích života Panny Marie, sv. Josefa a Božího Syna Ježíše Krista. Společně jsme doputovali od početí až ke kříži. „Díky tomu, že Maria řekla Bohu ano a s láskou plnila Boží vůli, se stala Královnou celého vesmíru. Je tady pro každého z nás a naslouchá všemu, co jí v modlitbách říkáme. Jí patří chvála a úcta, skrze ni jdeme k Ježíšovi. Kolikrát my lidé chceme řešit věci sami a Pánu Bohu radit, jak a proč… Panna Maria svou poslušností a pokorou nám ukázala oddanost,“ povzbudil přítomné otec Jozef.


Po mši svaté nechyběly koláčky před kostelem. Hukovické hody pak pokračovaly soutěží požárních družstev – seniorů. Bylo zajištěno občerstvení, pro děti skákací hrad, cukrová vata, k tanci a k poslechu hrála reprodukovaná hudba.


 Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková