* Pouť v Kobylé

Vydáno dne 26. 07. 2020

kobyla1.jpg

V sobotu 25.7.2020 v 11:00 hodin se konala poutní mše svatá ke cti sv. Jáchyma v Kobylé nad Vidnavkou. Slavnostní mši svatou celebroval P. Mgr. Jiří Kotrba, na varhany doprovázela Marie Kurková a zpěvem schola z Vidnavy. Mše svatá byla obětována za obec Kobylou, živé i zesnulé farníky, občany a za uzdravení našeho duchovního správce otce Miroslava. 


„V této době, kdy se hovoří o krizi rodiny, církve, je právě svatý Jáchym, tatínek Panny Marie, příkladem a zastáncem církevních hodnot pro dnešní svět“, řekl otec Jiří a promluvil o generaci pod jednou střechou, která si dříve předávala své zkušenosti a životní moudra. „V dnešní době se mladí od rodičů stěhují a pochopitelně chtějí žít na svém. Mnozí pálí po svatbě mosty se svými rodiči, prarodiči.“ Otec Jiří vybídl, abychom naslouchali svým rodičům a prarodičům, protože to není projev slabosti, ale moudrosti. Pak se mladí vyvarují chybám. „Vyprošujme si, aby naše rodiny dokázaly spolupracovat, co krásnějšího může být, jak fungující rodina?“ zakončil s úsměvem homilii otec Jiří. 
 
Po svatém přijímání následovalo slavnostní Te deum a pak poděkování všem, kteří se podíleli na přípravě poutě. Všichni pak byli pozvaní před kostel na posezení, kde bylo připraveno bohaté pohoštění. 


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková