* Poslední květnové velikonoční dny patřily charitě ve Vidnavě a domovům důchodců v Kobylé

Vydáno dne 31. 05. 2022

seniori1.JPGVe středu 25.5. a ve čtvrtek 26.5. se konaly mše svaté v domově důchodců číslo 153 a v domově důchodců- zámek číslo 58 v Kobylé nad Vidnavkou. Otec Miroslav seniory povzbudil, a protože se slavilo Nanebevstoupení Páně, promluvil o nebi, domově, který nás po smrti čeká. Předal všem naději a připomenul přikázání, která jsou klíčem do Božího království. Poděkování patří Zdence Herzigové a Růžence Krajíčkové, které pracují v domovech důchodců v Kobylé a pečlivě se starají o pravidelný průběh mše svaté.
 
V pondělí 30.5. jsme se setkali i s hosty z Javornicka na slavnostní mši svaté v Domově pokojného stáří ve Vidnavě v kapli sv. Hedviky. Děkovalo se za nově zřízenou odlehčovací službu sv. Zdislavy. Posláním odlehčovací pobytové služby je poskytnout na přechodnou dobu podporu a pomoc osobám se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického duševního onemocnění nebo tělesného postižení, o které je běžně pečováno v jejich přirozeném prostředí, a tím umožnit pečující osobě získat potřebný prostor pro odpočinek nebo vyřízení svých záležitostí. 


Mši svatou ve 13:00 hodin za zdraví, Boží požehnání, ochranu Matky Boží, šťastný pobyt na přímluvu sv. Zdislavy za všechny pobývající v DPS Vidnava a za milost trpělivosti, vytrvalosti pro personál sloužil P. Mgr. Miroslav Kadlec. Na varhánky a zpěvem provázela schola z Vidnavy.

Na začátku mše svaté ředitelka Charity Jeseník Mgr. Helena Paschkeová předala vedoucí Domova pokojného stáří sv. Hedviky Jaroslavě Švecové obraz sv. Zdislavy, který otec Miroslav požehnal. 
V kázání jsme se mimojiné přenesli do života svaté Zdislavy a děkovali za její péči o rodinu, potřebné a trpící. U svaté Jany z Arku, která také tento den slaví svůj svátek, jsme viděli úplně jiný styl života: její zásah do stoleté války mezi Francií a Anglií a její mučednickou smrt. Každá žila jinak, ale obě dosáhli svatosti a ocenění v Božím království. Každá byla svatá už ve svém mládí…
 
Otec nás také vyzval k vděčnosti za charitu ve Vidnavě a ocenil velice dobrou spolupráci s vedením, zaměstnanci a hezkou atmosféru v celém domě i mezi klienty.
 
Po mši svaté otec Miroslav požehnal a pokropil svěcenou vodou pokoje odlehčovací služby. Setkání bylo zakončené pohoštěním v jídelně pro všechny přítomné.


 


Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková
©2006-2018 by ruzenec.cz | Vytvořeno pomocí phpRS