* Narozeninová mše svatá k Panně Marii ve Velké Kraši

Vydáno dne 10. 09. 2023

1163516150_hukovice.jpgJméno Josef a Marie zná celý svět. Jejich příběh nás provází dva tisíce let a stále je živý, zaujme, nadchne, zastaví nás, jako tomu bylo v sobotu 9.září, kdy jsme se setkali odpoledne při poutní mši svaté v kostele Panny Marie ve Velké Kraši. 
 
Otec Miroslav se zaujetím vyprávěl o svaté Rodině, o andělovi, který ve snu svatému Josefovi radí, o uposlechnutí a nasměrování života podle Boží vůle. „Josef, protože uviděl anděla, poslechl jeho rady, měl pak sílu a odhodlání jít k Marii, vzít si ji za ženu a být pěstounem Božímu synu, přestože plánoval se s ní rozejít. Jeho život byl zasazený, měl smysl a vyzařovala z něj radost. Vnesme i my do svého života, do svých rodin prvek Božího rozhodování. Jestli chceme mít spokojeného manžela, manželku, děti…, tak musejí žít podle Boží vůle, jet v životě po Božích kolejích, pak nebudou ukřivdění, nespokojení. Když prožijí bolest, budou mít mnoho soucitu, nebudou se mstít, nebudou nazlobení.“ 


Otec Miroslav nás vyzval k upřímné modlitbě růženců za děti a vnoučata, za jejich plánování manželství. Mnohdy se bohužel rozhodují jen lidsky podle své vůle, svých přání, svých pocitů. Prosadí si svoje… Taková manželství vidíme mnohdy u věřících, a už před svatbou nejbližší vnímají, že něco není v pořádku. Sice slyšeli andělovo vnuknutí, ale neposlechli. „Pravá víra dává člověku sílu prosazovat Boží vůli ve svém životě“ zdůraznil otec a připomenul, že i „na knězi nebo politikovi je vidět, jestli se trefil do Boží vůle a stejně tak na každém člověku. A jde nejen o velká rozhodnutí, ale o maličká rozhodování každého dne. Na Tvá vnuknutí pozor dávám. Modlíme se Anděle Boží? A je to pravda, že dáváme pozor na andělovo vnuknutí?“ ptal se v kázání otec Miroslav.
 
Přítomen byl místní starosta Jiří Vodička, hudbou a zpěvem provázela schola z Vidnavy, sešlo se 30 poutníků. Před kostelem každý ochutnal výborné koláčky. 


 
Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Marie Grabarczyková